Lokalita


Vyškov, Nerudova

Lokalita Vyškov, Nerudova se nachází v těsné blízkosti středu města, autobusového i vlakového nádraží a také v blízkosti nákupní zóny Vyškov. Po kompletní rekonstrukci bývalé budovy Policie ČR vzniknou bytové jednotky určené pro bydlení.

 

Výhody lokality:

  

Vyškov

Vyškov má rozlohu více než 5 000 ha, počet obyvatel se pohybuje kolem 21 000. Centrum města leží v nadmořské výšce 245m a trojúhelníkové Masarykovo náměstí pošlo v 1. polovině 90. let celkovou rekonstrukcí, kdy byla vytvořena pěší zóna.

Ve městě je rozvinuta síť mateřských, základních, středních škol a učilišť, k významným vzdělávacím institucím patří bezpochyby i Základní umělecká škola, Knihovna Karla Dvořáčka nebo Dům dětí a mládeže. Dění ve Vyškově obohacují svou prospěšnou činností desítky neziskových organizací v oblasti sociálních služeb, kultury, sportu aj.

Ze zdravotnických zařízení můžeme zmínit Nemocnici s poliklinikou, zdravotnické zařízení ANGIS.

Na okrajích města jsou vybudovány průmyslové zóny (Sochorova, Nouzka, ...) Úroveň nezaměstnanosti na Vyškovsku se pohybuje kolem 3,5% a dlouhodobě se drží pod celostátním průměrem míry nezaměstnanosti.

Občané i návštěvníci Vyškova mají k dispozici široké možnosti kulturního vyžití:

 

Sportovní zařízení:

 

Více na www.vyskov.cz

 

 

 

Ing.Pavlína Musilová, projekt manager, T 517 317 559, M 725 638 283, E p.musilova@trasko.cz